Haberler

9. Boğaziçi Film Festivali 23 – 30 Ekim Tarihleri Arasında Düzenlenecek!

Hem Türk sinemasından hem de dünya sinemasından dikkat çekici yapımları bir araya getiren Boğaziçi Film Festivali bu yıl 23 – 30 Ekim tarihleri arasında dokuzuncu kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali'nde "Altın Yunus"lar Sahiplerini Buldu!

23-30 Ekim tarihleri arasında #HerŞeyeRağmen sloganıyla sinemaseverleri sosyal mesafe kurallarına uyarak sinema salonlarında ağırlayan 8. Boğaziçi Film Festivali’nin, 30 Ekim akşamı gerçekleştirilen ödül töreninde Altın Yunus ödülünü alan isimler belli oldu.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali Kısa Filmler ve Work in Progress Jüri Sunumlarıyla Yedinci Gününü Geride Bıraktı

#HerŞeyeRağmen sloganıyla sinemaseverleri bir hafta boyunca salonlarda ağırlayan 8. Boğaziçi Film Festivali’nin yedinci gününde, Ulusal Kısa Kurmaca Film Yarışması’nda yer alan filmlerin gösterimi ekip katılımlıyla gerçekleşti. Festivalin endüstri bölümü olan Bosphorus Film Lab’da ise Work in Progress Jüri Sunumları heyecanı yaşandı. Festivalde “Altın Yunus”u kazanan isimler ise bu akşam gerçekleştirilecek kapanış ve ödül töreninde açıklanacak.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali'nin Altıncı Gün Heyecanı Kısa Belgeseller ve Pitching Platformu Jüri Sunumlarıyla Yaşandı

Yarışma heyecanının devam ettiği 8. Boğaziçi Film Festivali’nin altıncı gününde, Ulusal Kısa Belgesel Film Yarışması’nda yer alan belgesellerin ekip katılımlı söyleşisi gerçekleşti. Festivalin endüstri bölümü olan Bosphorus Film Lab’da ise Pitching Platformu Jüri Sunumları heyecanı yaşandı.

Devamı

Bosphorus Film Lab Etkinlikleri Endüstrinin Farklı Alanlarından Profesyonelleri Bir Araya Getirmeye Devam Ediyor

8. Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab’da çevrimiçi etkinliklerin katılımcılarla buluştuğu dördüncü günün konukları Gizem Kızıl, Antoine Le Boss, Florian Weghorn ve Sinem Altındağ’dı.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali'nin Ulusal Yarışma Filmleri Salonları Doldurmaya Devam Ediyor

8. Boğaziçi Film Festivali’nin beşinci gününde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan “Ölü Ekmeği”, “Kumbara” ve “Mavzer” filmlerinin festivaldeki ikinci gösterimleri de sinemaseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Devamı

Bosphorus Film Lab Etkinliklerle Dolu Bir Günü Daha Geride Bıraktı

8. Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü olan Bosphorus Film Lab, sektöre dair konuların ele alındığı etkinlikleriyle izleyicisine ulaşmaya devam ediyor. Çevrimiçi etkinliklerde üçüncü günün konukları Joanna Solecka, Per Eirik Gilsvik, Frederic Boyer, Bernd Buder, Anne Delseth ve Ayris Alptekin’di.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali'nin Ulusal Yarışma Film Gösterimleri Devam Ediyor

8. Boğaziçi Film Festivali’nin dördüncü gününde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması finalistlerinden “Gelincik” ve “Gölgeler İçinde” filmlerinin ekip katılımlı söyleşileri gerçekleşti.

Devamı

Sektörün Uzman İsimleri Bosphorus Film Lab Etkinliklerinde İzleyici İle Buluşmaya Devam Ediyor!

Sektörün başarılı isimlerini katılımcılarla buluşturmaya devam eden Bosphorus Film Lab etkinliklerinin ikinci günü, Zeynep Atakan, Sarp Kalfaoğlu, Onur Güvenatam, Yamaç Okur ve Cemil Yavuz’u çevrimiçinde ağırladı.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali'nin Üçüncü Gününde Ulusal Yarışma Filmleri Seyirciyle Buluşmaya Devam Etti

#HerŞeyeRağmen sloganıyla 30 Ekim’e kadar devam edecek 8. Boğaziçi Film Festivali’nin üçüncü gününde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmlerinden “Mavzer”, “Ölü Ekmeği”, “Kodokushi” ve “Sadece Farklı” filmlerinin ekip katılımlı söyleşileri gerçekleşti. Festivalin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda da yer alan “Kodokushi” ve “Sadece Farklı” filmlerinin dünya prömiyeri festivalin üçüncü gününde yapıldı.

Devamı

Bosphorus Film Lab Çevrimiçi Etkinlikleriyle İlk Gününü Geride Bıraktı

23 Ekim’de #HerŞeyeRağmen sloganıyla başlayan 8. Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab etkinliklerinin ilk gününü dolu dolu geçirdi!

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali'nde Ulusal Yarışma Heyecanı Devam Ediyor!

Bu yıl #HerŞeyeRağmen sloganıyla seyircilerin filmleri salonlarda izlediği 8. Boğaziçi Film Festivali’nin ikinci gününde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmlerinden “Koku”, “Kumbara” ve “Flaşbellek”in gösterimleri sonrası film ekiplerinin katılımıyla söyleşiler gerçekleşti.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali #HerŞeyeRağmen Başladı

Bu yıl #HerŞeyeRağmen sloganıyla sinemaseverleri ağırlamaya başlayan 8. Boğaziçi Film Festivali, açılış filmi “Sun Children”ın gösterimiyle başladı. Festivalin ilk gününde “Nasipse Adayız”ın gösterimi sonrası film ekibinin katıldığı söyleşi gerçekleşti.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali Seyircisine Kavuşuyor

Son dönemin çok beklenen ve ödüllü filmlerini #HerŞeyeRağmen sloganıyla sinemaseverlerle buluşturacak 8. Boğaziçi Film Festivali yarın başlıyor.

Devamı

Endüstrinin Bugünü Bosphorus Film Lab'da Konuşulacak

Sinemaseverlerle buluşmak için gün sayan 8. Boğaziçi Film Festivali, endüstri bölümü Bosphorus Film Lab etkinlikleriyle, endüstrinin güncel ve dikkate değer konularını profesyoneller eşliğinde katılımcılarıyla buluşturacak.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali'nin Basın Toplantısı Gerçekleşti!

#HerŞeyeRağmen sloganıyla 23-30 Ekim tarihleri arasında sinemaseverleri sosyal mesafe kurallarına uyarak sinemalarda ağırlamaya hazırlanan 8. Boğaziçi Film Festivali’nin basın toplantısı çevrimiçi gerçekleşti.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali Biletleri Satışta!

#HerŞeyeRağmen sloganıyla sinemaseverleri sosyal mesafe kurallarına uyarak sinemalarda ağırlamaya hazırlanan 8. Boğaziçi Film Festivali’nin biletleri satışa çıktı!

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali Açılışını Majid Majidi'nin "Sun Children" Filmi ile Yapacak!

8. Boğaziçi Film Festivali’nin açılış filmi, Majid Majidi'nin dünya prömiyerini 77. Venedik Film Festivali Ana Yarışma bölümünde gerçekleştiren ve Rouhollah Zamani'ye Marcello Mastroianni En İyi Genç Oyuncu Ödülü'nü kazandıran filmi “Sun Children”!

Devamı

Bosphorus Film Lab'in Work in Progress Kategorisi ve "First Cut Lab"da Yer Alacak Projeler Belli Oldu!

8. Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab’ın Work in Progress kategorisi ve Bosphorus Film Lab bünyesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan First Cut Lab’de toplam 9 proje yer alacak.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali'nde Yarışacak Kısa Filmler ve Jüri Üyeleri Belli Oldu

8. Boğaziçi Film Festivali'nin Ulusal Kısa Kurmaca, Ulusal Kısa Belgesel, Uluslararası Kısa Kurmaca ve Uluslararası Kısa Belgesel film yarışmaları finalistleri ile finalist filmleri değerlendirecek jüri üyeleri açıklandı.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali'nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda Yer Alan Filmler Açıklandı!

8. Boğaziçi Film Festivali'nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Film Ödülü için yarışacak 10 film açıklandı.

Devamı

Bosphorus Film Lab'in Pitching Platformu'nda Yer Alacak Projeler Açıklandı!

Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab’in Pitching Platform’unda yer alacak 12 proje açıklandı.

Devamı

Bosphorus Film Lab Jürisi Belli Oldu!

8. Boğaziçi Film Festivali’nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab’ın Pitching Platform ve Work in Progress sunumlarını değerlendirecek jüri üyeleri belli oldu.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali Salonlara Çağırıyor!

Sinemaseverlerle buluşmaya gün sayan Boğaziçi Film Festivali'nin sekizinci senesi için hazırlanan afiş paylaşıldı.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali'nde "Altın Yunus" için Yarışacak Filmler Belli Oldu!

8. Boğaziçi Film Festivali'nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 100.000 TL’lik En İyi Film Ödülü için yarışacak filmler açıklandı.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali'nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı ve Jüri Üyeleri Belli Oldu!

Sinemaseverleri bu yıl da sinema salonlarında ağırlayacak 8. Boğaziçi Film Festivali'nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jürisi başkanlığını edebiyatçı, senarist ve yapımcı Tarık Tufan üstlenecek.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali'nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı ve Jüri Üyeleri Belli Oldu!

Bu yıl sinemaseverler ile 8. kez buluşmaya hazırlanan Boğaziçi Film Festivali'nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Jürisi başkanlığını Polonyalı yönetmen Joanna Kos-Krauze üstlenecek.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Yarışma Ve Bosphorus Film Lab Başvuruları Uzatıldı!

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından 23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 8. Boğaziçi Film Festivali'nin Ulusal Yarışma ve Bosphorus Film Lab başvuruları 11 Eylül’e kadar devam edecek.

Devamı

First Cut Lab Başvuruları Başladı!

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 8. Boğaziçi Film Festivali'nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab bünyesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek First Cut Lab’ın başvuruları açıldı.

Devamı

Bosphorus Film Lab'ın Direktörü İpek Tugay Oldu!

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 8. Boğaziçi Film Festivali'nin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab’in yeni direktörü yapımcı İpek Tugay oldu.

Devamı

8. Boğaziçi Film Festivali 23 – 30 Ekim Tarihleri Arasında Düzenlenecek!

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 8. Boğaziçi Film Festivalinin ulusal uzun metraj, ulusal kısa kurmaca ve belgesel yarışmaları ile festivalin film geliştirme platformu Bosphorus Film Lab’e başvurular başladı.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali’nin Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Beyoğlu Ses Tiyatrosu’nda  gerçekleşen kapanış ve ödül gecesinde Burak Çevik’in yönettiği “Aidiyet” adlı filmi ulusal uzun metraj yarışmada En İyi Film seçilerek 100.000 TL değerindeki Altın Yunus Ödülü’nü aldı. Festivalin uluslararası uzun metraj yarışmasında Ukraynalı yönetmen Nariman Aliyev’in “Yuvaya Dönüş / Homeward” adlı filmi En İyi Film seçildi.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali’nden Kim Ki Duk Geçti!

7. Boğaziçi Film Festivali son etkinliğini usta yönetmen Kim Ki Duk ile gerçekleştirdi

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali’nden Zengin Etkinlik!

TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’in konuşmacılığıyla Uluslararası Arthouse Stratejisine Doğru: Filmler, Sektör ve TRT etkinliği gerçekleştirildi. Türk ve dünya sinemasındaki fon problemi ile buna yönelik olarak TRT’nin bu sene uygulamaya koyduğu TRT 12 Punto projesi ve sinema alanında-ki gelecek vizyonunun konuşulduğu etkinliğe katılım yoğun oldu.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali’nde Proje Geliştirme Konuşuldu!

Film marketlerine neden ihtiyaç vardır? Bir proje neden geliştirme platformlarına katılır? Platformların festival stratejilerine katkıları nelerdir? gibi soruların cevap-larının arandığı etkinliğe konuşmacı olarak TRT 12 Punto’dan Faruk Güven, KVIFF’den Hugo Rosak ve First Cut Lab’den Wim Vanacker katıldı. Panelin moderatörlüğünü ise Suzan Güverte üstlendi.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali’nden Panel; Festivaller Filmleri Nasıl Seçer?

Festivallerin başvuran filmleri nasıl değerlendirdiğinin masaya yatırıldığı panelde önemli festivallerin programcıları ve temsilcileriyle bir söyleşi gerçekleştirildi. Panelin moderasyonunu ise İpek Tugay üstlendi.

Devamı

Nuh Tepesi Ekibi 7. Boğaziçi Film Festivali’ndeydi!

Filmin yönetmeni Cenk Ertürk, filmin yapımcıları Şevki Tuna Ertürk ve Alper Ertürk ile filmin oyuncularından Arın Kuşaksızoğlu katıldığı etkinliğin moderatörlüğünü ise sinema yazarı Burak Göral üstlendi.

Devamı

Kapan, Türkiye Prömiyerini 7. Boğaziçi Film Festivali’nde Yaptı!

Filmin yönetmeni Seyid Çolak, ile filmin oyuncularından Onur Dilber, Münibe Millet, Serkan Altıntaş, Yasemin Girgin, Güliz Oktar ve Yüksel Akça’nın katıldığı etkinliğin moderatörlüğünü ise sinema yazarı Barış Saydam üstlendi.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali’nde Ortak Yapım Süreçleri Konuşuldu!

Bağımsız Filmler İçin Ortak Yapım Süreçleri adlı panelde konuşmacı olarak TRT Ortak Yapımlar’dan Cemil Yavuz, Yunan yapımcı Konstantinos Kontovrakis ve Film Code’dan yapımcı Halil Kardaş yer aldı. Panelin moderatörlüğünü ise Jozef Erçevik Amado üstlendi.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali’nde Meryem Uzerli ile “Kovan” Rüzgarı!

Filmin yönetmeni ve senaristi Eylem Kaftan, başrol oyuncularından Meryem Uzerli, Feyyaz Duman, Burcu Salihoğlu ve film ekibi seyircilerin karşısına çıktı. Soru cevap bölümünün moderatörlüğünü Kürşat Saygılı yaptı.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali Seyircileri “Dilsiz” Ekibi ile Bir Araya Geldi!

Yönetmenliğini Murat Pay’ın üstlendiği ve Ulusal Yarışma kategorisinde yarışan filmin gösteriminin ardından, film ekibinin katılımıyla bir soru cevap etkinliği gerçekleştirildi.

Devamı

Brillante Ma Mendoza Masterclass Etkinliği Gerçekleşti!

Uluslararası pek çok prestijli film festivalinden ödülle dönen yönetmeni yerli seyircilerle bir araya getiren etkinliğe katılım bir yoğun oldu. Masterclass etkinliğinin moderatörlüğünü ise sinema yazarı Murat Tırpan üstlendi.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali’nde “Karınca” Filmi Seyircilerle Buluştu!

Yoğun katılımın gerçekleştiği film gösteriminin ardından yönetmen Nazif Tunç, ve film ekibinin katılımıyla bir soru cevap etkinliği gerçekleşti.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali’nde Kadınlar Baş Tacı!

Sinema sektöründe cinsiyet eşitliğine katkı sunmak adına Boğaziçi Film Festivali 5050x2020 sözleşmesine imza attı.

Devamı

“Bağlılık-Aslı” 7. Boğaziçi Film Festivali’nde Seyirciyle Buluştu!

Önümüzdeki yıl Oscar yarışında En İyi Yabancı Dilde Film dalı için Türkiye’nin adayı olan Bağlılık-Aslı filmi 7. Boğaziçi Film Festivali Ulusal Uzun Metraj yarışma kapsamında seyircilerinin karşısına çıktı.

Devamı

“Kızım Gibi Kokuyorsun” Seyirciyle Buluştu!

Mor Ufuklar ve Vicdan Ağacı filmleriyle beğeni toplayan yönetmen Olgun Özdemir’in imzasını taşıyan Kızım Gibi Kokuyorsun, 7. Boğaziçi Film Festivali kapsamında seyircilerinin karşısına çıktı.

Devamı

“Yuvaya Dönüş” Filmi Seyirciyle Buluştu!

Ukraynalı yönetmen Nariman Aliev’in ilk uzun metrajı olan Yuvaya Dönüş / Homeward filmi 7. Boğaziçi Film Festivali kapsamında seyircilerinin karşısına çıktı.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali’nde “Fantastik Oyuncu” Arandı!

7. Boğaziçi Film Festivali, bu yılın ilk sinema etkinliğini gerçekleştirdi.

Devamı

İstanbul'un Festivali Başladı

Bu yıl 7.’si düzenlenen Boğaziçi Film Festivali Grand Pera Emek Sahnesi’nde düzenlenen açılış gecesi ile başladı.

Devamı

Kim-Ki Duk ve Brillante Mendoza İstanbul’a Geliyor

Türkiye ve dünya sinemasının en yeni örneklerini İstanbullu sinemaseverlerle buluşturacak festivalin bu yılki onur konukları Filipinli yönetmen Brillante Ma Mendoza ve Güney Koreli usta yönetmen Kim-Ki Duk.

Devamı

Seyircinin yüreğine dokunan yarışma filmleri

7. Boğaziçi Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma filmleri bu yıl da sinemasever-lerin gönlünü fethetmeye hazırlanıyor. Birbirinden etkileyici filmleri seçkisinde barındıran yarışma bölümü, dünyanın dört bir yanında seyircilerle buluşan yapımları,Türkiye’de ilk kez izleyicilerine getiriyor.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali Bu Yıl da Kısa Film Yarışması’nda İddialı!

Ulusal ve Uluslararası Kurmaca kategorilerinde toplam 20 kurmaca kısa filmin yer aldığı yarışmada, farklı sinema kültürlerine ait, içinde bolca çeşitlilik bulunduran, geniş bir yelpaze bulunuyor.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali Kısa Belgeselleri Seyircileriyle Buluşturuyor!

7. Boğaziçi Film Festivali bu yıl toplam 16 kısa belgesel yapımı seyirci ile buluşturuyor. 8’i ulusal, 8’i uluslararası olmak üzere, 30 dakikanın altındaki belgesel yapımları ulusal ve uluslararası kısa belgesel yarışmasında yarışıyor

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali Ulusal Yarışma’da Geniş Bir Yelpaze Var

Deneyimli yönetmenlerden, yeni soluklara, bu yıl 9 sinemacının yapımlarını izleyeceğiz.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali’nde Her Yelpazeden Film Var!

7. Boğaziçi Film Festivali, dopdolu geliyor! Yılın beklenen filmlerinin Türkiye galalarına ev sahipliği yapacak olan Dünya Sineması bölümünde seyircileri birbirinden güzel filmler bekliyor.

Devamı

7.Boğaziçi Film Festivali Etkinlikleri Heyecan Uyandırıyor

18 Ekim Cuma günü başlayacak 7. Boğaziçi Film Festivali kapsamında 19-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Bosphorus Film Lab.’in etkinlikleri heyecan uyandırıyor.

Devamı

Festival Biletleri Satışta!

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen sinemacıları ağırlayacak olan Boğaziçi Film Festivali’nin biletleri bugün (7 Ekim Pazartesi) satışa sunuldu.

Devamı

Bosphorus Film Lab Work in Progress Kategorisi

Projeler Bianca Taal (IFFR Rotterdam), Serdar Can (CGV Mars Dağıtım Genel Müdürü) ve  Emma Boa (Edinburg IFF) tarafından değerlendirilecek

Devamı

Bosphorus Film Lab’de yarışacak projeler belli oldu!

Yapımcı ve yönetmenlerin yeni filmler üretimine katkı sağlamak amacıyla 7. Boğaziçi Film festivali kapsamında 19-24 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenecek Bosphorus Film Lab’de yer alacak projeler belli oldu.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu!

25 ülkeden 83 film! Türkiye ve dünya sinemasının en iyi ve ödüllü örneklerini sinemaseverlerle bu-luşturacak olan 7. Boğaziçi Film Festivali, bu yıl 25 ülkeden toplam 83 filme ev sahipliği yapacak.

Devamı

First Cut Lab’a Başvuran Projeler Uluslararası Sinema Profesyonelleri Tarafından Değerlendirilecek

Bosphorus Film Lab kapsamında Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek olan First Cut Lab’ta,uluslararası sinema profesyonelleri ağırlanacak.

Devamı

7.Boğaziçi Film Festivali’nin Uluslararası Jüri Başkanı Brillante Ma Mendoza

Boğaziçi Film Festivali’nin Uluslararası Jüri Başkanlığını Cannes Film Festivali Duayenlerinden Filipinli Yönetmen Brillante Ma Mendoza üstlenecek

Devamı

7.Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Jüri Başkanı Mahmut Fazıl Coşkun

18-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 7. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Yarışması jürisine senarist, yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun başkanlık edecek.

Devamı

Boğaziçi Film Festivali’ne Akreditasyon ve Gönüllü Başvuruları Başladı

18 - 25 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 7. Boğaziçi Film Festivali’ni takip etmek ve festivalde çalışmak isteyenler için akreditasyon ve gönüllü başvuruları başladı!

Devamı

Boğaziçi Film Festivali'nden Festival Scope ile İş Birliği

Bu yılki festivalde Festival Scope ile ortaklaşa gerçekleşecek proje kapsamında Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilecek filmler ile Bosphorus Film Lab’te yer alacak projeler uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşacak.

Devamı

First Cut Lab Boğaziçi Film Festivali ile Türkiye’de!

Bosphorus Film Lab, First Cut Lab ortaklığı ile Türkiye’den seçilecek üç projeyi uluslararası film uzmanlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Devamı

7. Boğaziçi Film Festivali için başvurular başladı!

7. Boğaziçi Film Festivali’ne başvurular başladı.

Devamı

6. Boğaziçi Film Festivali’nin ödülleri belli oldu!

Bu yıl 6.sı düzenlenen Boğaziçi Film Festivali’nin kazananları belli oldu.

Devamı

1 Kasım / Festivalde Dün, Bugün, Yarın

Ramin Matin’in Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde dünya prömiyerini yaptığı filmi “Son Çıkış”, Türkiye’de ilk kez yönetmenin ve oyuncuların katılımıyla saat 21:30’da Atlas Sineması’nda…

Devamı

31 Ekim / Festivalde Dün, Bugün, Yarın

Festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmlerinden Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği “Anons” yönetmen ve oyuncuların katılımıyla saat 21:30’da Atlas Sineması’nda…

Devamı

30 Ekim / Festivalde Dün, Bugün, Yarın

Oscarlı aktör Robert Redford’un başrolünde olduğu ve şimdiden Oscar kulislerinde adı sıkça anılan “The Old Man & The Gun / İhtiyar Adam ve Silah”, 21:30’da Kadıköy Sineması’nda…

Devamı

29 Ekim / Festivalde Dün, Bugün, Yarın

TürkMedya katkılarıyla gerçekleşen Sergei Loznitsa Master Class’ı Soho House İstanbul’daydı!

Devamı

28 Ekim / Festivalde Dün, Bugün, Yarın

Festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmlerinden “Borç”, yönetmeni Vuslat Saraçoğlu ve oyuncuları Serdar Orçin, İpek Türktan Kaynak, Rüçhan Çalışkur’un da katılımıyla Beyoğlu Sineması’ndaydı.

Devamı

27 Ekim / Festivalde Dün, Bugün, Yarın

6. Boğaziçi Film Festivali, Grand Pera Emek Sahnesi’nde yapılan Açılış Gecesi ile başladı.

Devamı

Boğaziçi Film Festivali’nin etkinlikleri de güçlü!

Bent Hamer, Sergei Loznitsa gibi usta sinemacılarla sinema derslerinin yanı sıra, aralarında Mert Fırat, Belçim Bilgin, Ömer Faruk Sorak, Zeynep Atakan’ın da bulunduğu oyuncu, yönetmen ve yapımcılarla gerçekleşecek söyleşiler de sinemaseverlerin ilgisini bekliyor.

Devamı

Leyla Hatemi ve Payman Maadi İstanbul’a geliyor!

İran sinemasının en önemli oyuncularından Leyla Hatemi ve Payman Maadi, 26 Ekim’de başlayacak Boğaziçi Film Festivali’nin konuğu olarak İstanbul’a geliyor.

Devamı

Boğaziçi Film Festivali’nin Reklam Filmi yayında!

Sanatçı Garip Ay’ın ebru sanatı ile sinemayı buluşturan fikrinden yola çıkarak çekilen filmin yönetmenliğini, festivalin Artistik Direktörü Emrah Kılıç yaptı.

Devamı

Belgesel tutkunları Boğaziçi Film Festivali’ne

Gelecek hafta başlayacak 6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, belgesel film tutkunlarını sevindirecek bir programla geliyor.

Devamı

Oscar yarışını Boğaziçi Film Festivali’nde izleyin!

Oscar adaylıkları sıkça konuşulan filmlerden “Beautiful Boy” ve “The Old Man & The Gun”, Türkiye’de ilk kez 6. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilecek.

Devamı

Dünyanın filmi Boğaziçi Film Festivali’nde yarışıyor!

Cannes’dan Toronto’ya, dünyanın en büyük festivallerinin gözdesi olmuş ödüllü filmler şimdi de Boğaziçi Film Festivali’nde jüri önüne çıkıyor.

Devamı

6. Boğaziçi Film Festivali’nin programı açıklandı!

26 Ekim’de başlayacak 6. Boğaziçi Film Festivali’nin Basın Toplantısı bugün yapıldı.

Devamı

6. Boğaziçi Film Festivali’nde yarışacak filmler belli oldu!

26 Ekim’de başlayacak 6. Boğaziçi Film Festivali’nin ulusal yarışma filmleri ve jürileri açıklandı!

Devamı

Boğaziçi Film Festivali’ne yeni logo

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi işbirliği ile düzenlenen Boğaziçi Film Festivali, 6. yılına yeni kurumsal kimliğiyle ‘merhaba’ diyor.

Devamı

Boğaziçi Film Festivali’nden Bent Hamer’a Onur Ödülü!

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi işbirliği ile 26 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 6. Boğaziçi Film Festivali’nin konuklarından biri de İskandinav sinemasının en önemli temsilcilerinden Bent Hamer olacak.

Devamı

Boğaziçi Film Festivali’nden Sergei Loznitsa’ya Onur Ödülü!

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi işbirliği ile 26 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında 6.sı düzenlenecek Boğaziçi Film Festivali’nin bu yılki Onur Ödülü’nün sahibi Ukraynalı auteur Sergei Loznitsa olacak.

Devamı

Boğaziçi Film Festivali’nden Yeni Ödüller!

Devamı

Boğaziçi Film Festivali’ni Robert Redford’un sinemaya veda filmi açıyor!

Devamı

6. Boğaziçi Film Festivali Ulusal Yarışma ve Bosphorus Film Lab Başvuruları Başladı

6. Boğaziçi Film Festivali, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Ulusal Kısa Film Yarışması ve Bosphorus Film Lab başvuruları başladı.

Devamı

Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin kazananları belli oldu!

Devamı

Majid Majidi Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’ne geliyor!

Devamı

Bobby Roth’tan Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’ne özel masterclass!

Devamı

Boğaziçi Film Festivali’nde dünyanın filmi yarışıyor!

Devamı

Béla Tarr İstanbul’a geliyor!

Devamı

Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nden Yerli Sinemaya Büyük Destek!

Devamı

Boğaziçi Film Festivali’nin ulusal yarışma filmleri belli oldu!

Devamı

Ulusal Yarışma Başvuruları 22 Eylül’e Kadar Uzatıldı.

Devamı

5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Yarışma Başvuruları Başladı!

Devamı

UBFF’inde Rüya Filmi ve Derviş Zaim: Rüya, Paralel Evrenler Hikâyesidir

Devamı

TRT, Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin Kurumsal İş Ortağı

Devamı

Toplumun Kanayan Yarasına Parmak Basan Babamın Kanatları 4. UBFF’inde

Devamı

Televizyon ve Sinema Yok Olacak, Kendinizi Şimdiden Bu Gerçeğe Hazırlarsanız İyi Olur

Devamı

Sumru Yavrucuk ile UBFF’inde Sessiz Oyunculuk Atölyesi Büyük İlgi Gördü

Devamı

Senaryonuzu Neden Kabul Etmedik? Paneli Sektörün Önde Gelen İsimlerini Bir Araya Getirdi

Devamı

Senaryonun ve Senaristlerin Dünyaca Ünlü Üstadı Robert Mckee, UBFF İçin Türkiye’ye Geldi

Devamı

Mavi Bisiklet ile Ulaşılan Koskoca Bir Dünya

Devamı

İki Yakanın Festivaliyiz

Devamı

Hollywood’un Teorisyeni Robert Mckee Türkiye’ye Geliyor

Devamı

Hitler’e Gülebiliyorsak, Her Şeye Gülebiliriz!

Devamı

Bombaların Ortasında Çekilen Film Toz, UBFF’de Yarışıyor

Devamı

Boğaziçi Film Festivali’nden Yerli Sinemacılara Destek

Devamı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Yarışma Başvuruları Başlıyor

Devamı

Absürd Kara Komedi Albüm, UBFF Seyircisiyle Buluştu

Devamı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin İlk Günü Hareketli Geçti

Devamı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’ne 5 Gün Kaldı

Devamı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde Başvurular Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Devamı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Yarışma Filmleri Belli Oldu

Devamı

4. ULUSLARARASI BOĞAZİÇİ FİLM FESTİVALİ ETKİNLİK LİSTESİ

Devamı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali Başladı

Devamı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali 16 Kasım Çarşamba Programı

Devamı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali 15 Kasım Salı Programı

Devamı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali 14 Kasım Pazartesi Programı

Devamı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali 13 Kasım Pazar Programı

Devamı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali 12 Kasım Cumartesi Programı

Devamı

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali 11 Kasım Cuma Programı

Devamı

ROBERT MCKEE, UBFF İÇİN TÜRKİYE’YE GELDİ

Devamı

4. ULUSLARARASI BOĞAZİÇİ FİLM FESTİVALİ YARIŞMA FİLMLERİ BELLİ OLDU

Devamı

4. ULUSLARARASI BOĞAZİÇİ FİLM FESTİVALİ BAŞLADI

Devamı

4.ULUSLARARASI BOĞAZİÇİ FİLM FESTİVALİ’NDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Devamı