Boğaziçi Film Festivali’ne yeni logo

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi işbirliği ile düzenlenen Boğaziçi Film Festivali, 6. yılına yeni kurumsal kimliğiyle ‘merhaba’ diyor.

Boğaziçi Film Festivali’ne yeni logo

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi işbirliği ile düzenlenen Boğaziçi Film Festivali, 6. yılına yeni kurumsal kimliğiyle ‘merhaba’ diyor. 26 Ekim’de başlayacak festivalin sanatçı Ege Öztayfun tarafından yaratılan yeni logosu, İstanbul Boğazı’nın simgelerinden olan yunus balığını ikonlaştırıyor.

 

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve Medya Akademisi tarafından düzenlenen Boğaziçi Film Festivali, 6. yılına yepyeni bir kurumsal kimlikle merhaba diyor. Bu yıl 26 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek festivalin yeni logosu, İstanbul Boğazı’nın simgelerinden olan yunus balığını ikonlaştırıyor.

 

Boğaziçi Film Festivali’nin yeni kurumsal kimliğinin yaratıcısı ise, reklam dünyasının ödüllü tasarımcılarından Ege Öztayfun. Boğaziçi Film Festivali’nin genç yaşına rağmen Türkiye’nin en önemli festivallerinden birine dönüşmesi ve uluslararası alandaki tanınırlığının artmasından doğan bir ihtiyaçla yola çıktıklarını belirten Ege Öztayfun, tasarım sürecini şu sözlerle anlattı: “Türkiye’den ve dünyadan estetik, teknik, senaryo gibi pek çok bakımdan bütünlüğe sahip önemli filmlere evsahipliği yapan Boğaziçi Film Festivali’nin, yeni bir logoya ihtiyacı olduğu konusunda hemfikirdik. Estetik değerlerin ön plana çıktığı festivalin logosunun da aynı özelliği taşıması gerektiğini düşündük ve buradan yola çıkarak İstanbul Boğazı’nın simgelerinden olan yunus balığını ikonlaştırarak logoya taşıdık. Festivalin görsel kimliğini de kendine özgü ve sürekliliği olan bir değerde oluşturduk. Boğaziçi Film Festivali’nin yeni kimliğinin, ulusal ve uluslararası alanda festivalin vizyonuna değer katacağını düşünüyoruz.”

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla, TRT’nin kurumsal iş ortaklığı, Anadolu Ajansı’nın da global iletişim ortaklığı ve TürkMedya’nın kurumsal iletişim ortaklığıyla düzenlenecek 6. Boğaziçi Film Festivali, 26 Ekim-3 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.