7. Boğaziçi Film Festivali Kısa Belgeselleri Seyircileriyle Buluşturuyor!

7. Boğaziçi Film Festivali bu yıl toplam 16 kısa belgesel yapımı seyirci ile buluşturuyor. 8’i ulusal, 8’i uluslararası olmak üzere, 30 dakikanın altındaki belgesel yapımları ulusal ve uluslararası kısa belgesel yarışmasında yarışıyor

7. Boğaziçi Film Festivali Kısa Belgeselleri Seyircileriyle Buluşturuyor!

Yerli yönetmenlerin kısa filmlerinin seyirciyle buluşacağı Ulusal Kısa Belgesel Film Yarışmasında; Atom Şaşkal’ın Geleceğimizi İstiyoruz, Uğur Ersöz ve Nusret Oğuzhan Yıldız’ın Uçan Adam, Taha Sancar Çalışan ve Yusuf Zeynel’in Saklı, Senem Bay’ın Amca, Hasan Basri Özdemir ve Emre Karadaş’ın Mavi Otel, Okan Erünsal’ın Mavi Kelebek, Aziz Alaca’nın Germiyan’ın Renkleri ile Yavuz Selim Taşçıoğlu ve Hacı Elmas’ın Simurg: Bir Zümrüd-ü Anka Kuşu Hikayesi filmleri yer alıyor.


Uluslararası Kısa Belgesel Film Yarışmasında ise; Hollanda/Çin temelli David Verbeek’in Yüzbin Dağın Arasındaki Şehir / Trapped In The Cıty Of A Thousand Mountaıns, İtalyan sinemacı Claudio Casale’nin Benim Tyson’ım / My Tyson, Litvanyalı Akvile Zilionyte’nin Pencereler / Windows, İngiliz Lanre Malaolu’nun Çember / The Circle, Kosova’dan gelen Samir Karahoda’nın Arada / In Between, Polonyalı yönetmen Agata Baumgart’ın Aşk 404 / Love 404, seçkideki bir diğer İtalyan sinemacı olan Beatrice Baldacci’nin Uçamayan Süper Kahraman / Superhero Wıthout Superpower ve Fransız Zélie Durand’ın Sahara Oteli / Sahara Palace filmleri seyircileriyle buluşacak.


Bu yıl filmler, Mohammed Siam, Fırat Sayıcı ve Zeynep Gülru Keçeciler’den oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Festivalin tüm kategorilerinde yarışan kısa filmler içerisinden kısa kurmaca ve kısa belgesel jürisinin değerlendirmeleriyle seçilecek olan en iyi filme ise 25.000 TL değerindeki Ahmet Uluçay Kısa Film Büyük Ödülü verilecek. Kısıtlı imkanlarla yaratıcı kısa filmlere imza atan Ahmet Uluçay anısına verilen ve gelenekselleşen ödül bu yıl yedinci defa sahibini bulacak. 


7. Boğaziçi Film Festivali bu yıl 25 ülkeden toplam 83 filme ev sahipliği yapacak. Kısa Film gösterimleri için tüm biletler 5 TL, uzun metraj filmler içinse tam biletler 12:00, 14:00 ve 16:30 seansları için 10 TL, 19:30 ve 21:30 seansları için ise 15 TL olarak satışa sunulacak. Öğrenciler için uzun metraj filmlerin biletleri tüm seanslarda 5 TL olacak. 7 Ekim’de satışa sunulacak festival biletleri biletinial.com’dan alınabilecek.
Festival, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Kurumsal İş Ortağı TRT, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı ve Kurumsal İletişim Ortağı Türk Medya’nın destekleriyle düzenleniyor.

bilgi@bogazicifilmfestivali.com
facebook.com/BogaziciFilmFestivali
twitter.com/BogaziciFF
instagram.com/BogaziciFF