Menu

İMA Destekli Kısa Filmler Jürisi

01
Burçak Evren

1947’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi, Prehistorya ve Klasik Arkeoloji bölümünden mezun oldu. 1969’da gazeteciliğe başladı. Gelişim Sinema Country Homes, Haber dergisi EP, Negatif, Antrakt, Sinematürk ve Cinebelge dergilerini yönetti. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali’nin başkanlığını yaptı. Üniversitede  sinema, tiyatro ve yazarlık üzerine dersler vermektedir. Sinemanın yanı sıra, Osmanlı Tarihi’nde gündelik  yaşam ve sanatlarıyla, kent tarihi ve kültürleri üzerine eserler verdi. 

01
Murat Karahüseyinoğlu

1962’de Ankara’da doğdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği Karagöz Oynatma Kursu’nda ders aldı ve Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Birçok sinema filminin ve tiyatronun yönetmenliğini, yönetmen yardımcılığını ve senaristliğini yaptı.

01
Mustafa Ziya Ülkenciler

1947’de Antalya’da doğdu. 1983 yılında Bilsak Fotoğraf Atölyesi’ni kurdu. 1986’da sinemaya başladı. Odak Film’de çalışmalarını sürdürürken bazı gazete ve dergilerin sanat sayfaları için resim, sinema, fotoğraf dallarında foto-röportajlar yayınladı. İstanbul ve Ankara’da resim sergileri açtı. Sanat yönetmenliğini ve fotoğraf çalışmalarını sürdürmektedir.