Menu

Kısa Belgesel Film Yarışması Jürisi

01
Kerime Şenyücel

İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi ve İngiliz Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 2010-2015 yılları arasında ASTAD’ın (Anadolu Sanat Tarihçileri Derneği) başkanlığını yaptı. 1975’den beri TRT’te prodüktör ve belgesel film yönetmeni olarak çalışıyor. Belgeselleri dünyanın birçok ülkesinde gösterildi. Çalışmalarıyla yurt içi ve dışında çeşitli ödüller aldı. “Zeugma, Dün, Bugün” ile ABU (Asya Pasifik Yayın Birliği) 2003 yılı en iyi belgesel, “Osmanoğlu’nun Sürgünü” (2006) ile “Radyo Televizyon Muhabirleri Derneği” yılın belgeseli, “Halfeti’den Hasankeyf’e Sudaki Umut” (2010) belgeseliyle de “GAP’ın Kanaat Önderleri” ödüllerini aldı. Evli ve iki çocuk annesidir.

01
Mohammed Almughanni

Filistin’in Gazze şehrinde dünyaya geldi. Polonya’daki Lodz Film Okulu’nda öğrenim görmektedir. Belgesel ve kurmaca filmlerin yönetmenliğini, görüntü yönetmenliğini ve kurgusunu yapmaktadır. Filistin-İsrail çatışmasına tanıklığı, filmlerinde insan hakları meselelerine dair hassas bir yaklaşımı da beraberinde getirmiştir.

01
Aysim Türkmen

1973’ de İstanbul’ da doğdu. Boğaziçi ve New York Üniversitesi’nde eğitim aldı. Film yönetmeni ve yapımcılığı yapmaktadır. Açık Radyo’da “Metropolitika” adlı radyo programının yapımcısı ve sunucusudur. 2006- 2015 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’ nde şehir üzerine ders vermiştir. Şu anda yeni uzun metraj film projesi üzerine çalışmaktadır.