Menu

Kısa Kurmaca Film Yarışması Jürisi

01
Asja Krsmanović

1988 yılında Saraybosna’da dünyaya geldi. Saraybosna Sahne Sanatları Akademisi’nde dramaturji bölümünden mezun oldu. Serbest çalışan bir senaristtir. 2011 yılından beri, ilk olarak yarışma program koordinatörü, sonra da kısa film ön seçicisi olarak görev aldığı Saraybosna Film Festivali’nde çalışmaktadır. Aynı zamanda bölgedeki sinema okulları ve akademilerine yönelik yeni kurulmuş bir program olan Öğrenci Filmleri’nde yarışma bölümü yöneticisidir.

01
Hakkı Kurtuluş

1980 yılında İstanbul’da doğdu.  Film yönetmeni, yapımcı ve senarist olarak çalışmaktadır. Galatasaray, Lyon, ENS, EPHE, Tübingen ve Paris Üniversitesi’nde sinema, iletişim ve kültür tarihi öğrenimi gördü. Üç uzun, dört kısa metraj filmiyle Altın Koca ve Gümüş George da dahil olmak üzere on üç ödül kazandı. Berlin ve İstanbul'da öğretim görevliliği yapan Kurtuluş iki yeni filmini hazırlıyor.

01
Gözde Kural

1987’de Ankara’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversite’sinde Reklam ve Sinema TV çift anadal yaptı. Eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine yönetmen asistanlığıyla başlayıp reklam, klip ve 4 kısa filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendi. İlk uzun metrajı olan “Toz” filmini Afganistan’da çekti.