Pitching Jürileri

01
Giovanni Robbiano

Senarist, yönetmen, yapımcı ve sinema eğitimcisi. 1958 yılında İtalya’nın Cenova kentinde dünyaya geldi. Bolonya Üniversitesi’nden sonra Lewis Cole, Emir Kusturica ve Milena Jeline ile birlikte New York’taki Columbia Üniversitesi’nde Fullbright bursuyla sinema okudu. Aralarında “Komiser Rex”in de bulunduğu çeşitli TV dizilerini kaleme aldı ve üç uzun metrajlı film yönetti. Hikâye editörlüğü ve senaryo danışmanlığının yanı sıra Bolonya, Milano, Cenova, d'Evry Val D'Essonne Üniversitesi’nde ve IULM’de sinema dersleri verdi. Geçtiğimiz haziran ayından beri, Locarno ve Rotterdam Film Festivali tarafından desteklenen Nepal’deki Kathmandu Klinik Docskool’da bölüm başkanı olarak çalışmaktadır. Avrupa Film Akademisi’nin üyesidir.

01
Cemil Yavuz

İstanbul Üniversitesi, Radyo TV Yayıncılığı Bölümü’nden mezun. TRT Eğitim Dairesi’nden kameramanlık ve New York Film Akademisi’nden yapımcılık eğitimi aldı. TRT, FOX gibi kanallar da asistan olarak çalışmaya başladı. Daha sonra bir çok belgesel, mini dizi ve filmde görüntü yönetmenliği, yapımcılık ve yönetmenlik yaptı.

01
Mehmet Demirhan

1970 yılında doğdu. 1995’de Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. Kanal 7 TV Dış Haberler Muhabirliği, HBB TV Dış Haberler Editörlüğü, Kanal 7 TV İngilizce Haber Editörlüğü, Bumerang Film Genel Müdürlüğü, ÜLKE TV’de 17 bölüm yayınlanan canlı yayın programı “Nöbetçi” ve “Filozof”un yapımcılığı ve sunuculuğu, Avrupa Konseyi Sinema Fonu Eurimages Başkan Yardımcılığı ve Türkiye Temsilciliği, TRT TV Dairesi Başkan Yardımcılığı, TTNET İçerik Direktörlüğü görevlerini yürüttü. Halen Türk Telekom Danışmanlığı görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda International Academy of Television Arts&Sciences - Emmy, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Sinema Destek Kurulu üyesidir.